Informace ohledně osobního odběru objednávek na krámku, najdete na fcb BareKids.

Jak správně vybrat boty?

Jak vybrat správně boty?

Obáváte se objednávat si boty přes internet, bez vyzkoušení? Nebojte se, dáme Vám pár tipů, jak měření udělat co nejpřesněji a když se zrovna dítěti nebude chtít spolupracovat, můžete zkusit i jiný den. Protože doma máte neomezeně času a klidu. Tak, pusťte se do toho! Nic to není. A když budete mít jakýkoliv dotaz, jen se ptejte. Každou botu Vám přeměříme a poradíme, co by se na rozměr nohy hodilo nejlépe.

Nohy je lepší přeměřovat v odpoledních nebo večerních hodinách, kdy jsou ochozené a trošku nateklé.  Bohužel děti díky sníženému vnímání bolesti a také protože dětská noha je chrupavčitá, necítí malé boty a neřeknou vám, zda je bota tlačí či ne. 

 Statistiky uvádějí, že až 70% evropských dětí nosí malé boty!

 Kontrolujte, prosím, každý měsíc velikost nožičky svého dítěte. Je jen na rodičích, zda má dítě správnou velikost botiček. 

 Popíšeme Vám 3 způsoby určení velikosti nohy a poté vhodného dopočtu velikosti obuvi.

1) Postavte měřeného ke zdi a pod nohou nechte položený papír, na který uděláte značku nejdelšího prstu na noze. Papír i pata jsou u zdi. Tužku k noze držte kolmo. Tento rozměr poté přeměřte. Vyjde Vám délka chodidla. Po přičtení 10-12 mm Vám vyjde délka boty, která by měla být vhodná na měřenou nohu.

2) Pokud máte, použijte měřidlo PLUS12, kterým snadno a rychle přeměříte chodidlo. Pozor- měření ukazuje už nadměrek 12 mm.

3) Obkreslete chodidlo postavené plnou vahou na papír na zemi. Tužka k noze musí být kolmá. Změřte nejdelší a nejširší část nohy – většinou od paty k palci a pod prsty. Přičtěte 12 mm a máte rozměr vhodné obuvi.

Pokud máte změřeno, můžete vybírat boty. Pokud i tak doma zjistíte, že boty nesedí, máte 14 dnů na vrácení, nebo výměnu. 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.