Jak správně vybrat boty?

Jak vybrat správně boty?

Obáváte se objednávat si boty přes internet, bez vyzkoušení? Nebojte se, dáme Vám pár tipů, jak měření udělat co nejpřesněji a když se zrovna dítěti nebude chtít spolupracovat, můžete zkusit i jiný den. Protože doma máte neomezeně času a klidu. Tak, pusťte se do toho! Nic to není. A když budete mít jakýkoliv dotaz, jen se ptejte. Každou botu Vám přeměříme a poradíme, co by se na rozměr nohy hodilo nejlépe.

Nohy je lepší přeměřovat v odpoledních nebo večerních hodinách, kdy jsou ochozené a trošku nateklé.  Bohužel děti díky sníženému vnímání bolesti a také protože dětská noha je chrupavčitá, necítí malé boty a neřeknou vám, zda je bota tlačí či ne. 

 Statistiky uvádějí, že až 70% evropských dětí nosí malé boty!

 Kontrolujte, prosím, každý měsíc velikost nožičky svého dítěte. Je jen na rodičích, zda má dítě správnou velikost botiček. 

 Popíšeme Vám 3 způsoby určení velikosti nohy a poté vhodného dopočtu velikosti obuvi.

1) Postavte měřeného ke zdi a pod nohou nechte položený papír, na který uděláte značku nejdelšího prstu na noze. Papír i pata jsou u zdi. Tužku k noze držte kolmo. Tento rozměr poté přeměřte. Vyjde Vám délka chodidla. Po přičtení 10-12 mm Vám vyjde délka boty, která by měla být vhodná na měřenou nohu.

2) Pokud máte, použijte měřidlo PLUS12, kterým snadno a rychle přeměříte chodidlo. Pozor- měření ukazuje už nadměrek 12 mm.

3) Obkreslete chodidlo postavené plnou vahou na papír na zemi. Tužka k noze musí být kolmá. Změřte nejdelší a nejširší část nohy – většinou od paty k palci a pod prsty. Přičtěte 12 mm a máte rozměr vhodné obuvi.

Pokud máte změřeno, můžete vybírat boty. Pokud i tak doma zjistíte, že boty nesedí, máte 14 dnů na vrácení, nebo výměnu.