Tip na výlet - Panský dvůr - Telč

Znáte to, celý týden máme venku pěkné počasí a jen co začne víkend, je ošklivo. No a co teď, co s dětmi? Doma by to jen za dopoledne vypadalo jako po výbuchu a to je jen ta kratší část dne. Nezbývá nic jiného, než vymyslet, co s dětmi podniknout a nejlépe, aby to bavilo hlavně je.
Původem jsem ze Strmilova, krásná malá vesnička mezi Jihočeským krajem a Vysočinou. No a kousek odsud je Telč. Klidné historické městečko, které nabízí nejen své krásy zarputilým objevitelům a cestovatelům po Čechách, ale také dětem. Konkrétně Panský Dvůr – centrum volnočasových aktivit. V centru nabízí zábavu jak pro dospělé, tak děti. Od horolezecké stěny po překrásnou hernu pro děti v přírodním duchu, provoněnou dřevem a kávou.

Já jsem tentokrát s dětmi vyrazila právě na zmiňovanou horolezeckou stěnu. Kryštofovi je 4,5 roku. Dostal vybavení, pokyny, babičku k jištění a mohl lézt. Jako správný barefůťak si postěžoval, že ho tlačí nožky v botách, ale touha vylézt do stropu byla silnější a na pocit nesvobody po chvilce zapomněl. Super zážitek jak pro něj, tak pro mě. Já zjistila, že už nemám doma maličkého klučíka, ale statečného, odvážného a silného chlapáka a on si posunul laťku svých dovedností zase o něco dál.


Mikolášovi jsou čerstvě 2 roky. Ten přihlížel, jak to bráškovi jde a občas se někde pokusil přilepit ke zdi a udělat něco jako lezení, ale pro tyhle prťousky tam nemají ani vybavení a i tak by to pro ně ještě bylo dost obtížné.
Ten si potom užil druhou zmiňovanou hernu. Obrovská stáj předělaná na funkční hernu plnou dřeva - strop, herní prvky i podlaha, vše jen dřevo. Prostě sen. Nádherný prostor. Všude vidíte, o dítě se nemusíte bát a káva a něco dobrého na zub Vám návštěvu ještě více zpříjemní.


Za nás skvěle strávený den v úžasných prostorech. Já i děti nadšeni a určitě se sem budeme často vracet.

Více informací najdete na www.panskydvurtelc.cz


Výlet si užijte alespoň stejně tak jako my a brzy s dalším tipem na výlet na shledanou,

 

Štěpánka s rodinkou